carat_cpcd125300
CARAT CPCD125300 PolyCrystalline Diamond grinding head 125 x 22.23 mm
Product description:
  • Pcd grinding heads, type cpcd
  • Segments of the latest generation PCD or PolyCristalline Diamond
  • Removal of glue residues, bitumen, paint, carpet residues, epoxy and other non-ferrous materials
Key features according to our expert
  • (Disc) diameter: 125 mm
  • Connection size: 22,2 mm
  • Connection type: Bore
Specifications / All features
  • Brand: CARAT
  • EAN: 8714452001073
  • Supplier number: CARAT CPCD125300
(disc) diameter
125 mm
Connection size
22,2 mm